„Naszą misją jest pokazać każdemu niezrównane korzyści płynące z ćwiczeń Pilatesa. Aby to osiągnąć, stworzyliśmy metodę, która jest skuteczna, bezpieczna ale i stawia wyzwania;  metodę, której nauczyciele prezentują najwyższe umiejętności, poziom wiedzy i standardy etyczne.”

          

                                           Lynne Robinson, współzałożycielka szkoły Body Control Pilates® 

Dlaczego metoda BODY CONTROL PILATES®?

Metoda Body Control Pilates® opiera się na systemie ćwiczeń stworzonych przez Josepha Pilatesa, które rozwijają i wzmacniają ciało równoważąc budowanie siły mięśni z uelastycznianiem całego ciała.

Jednakże, klasyczne ćwiczenia samego Josepha Pilatesa tzw. „Pełna Mata” jest bardzo trudna i może zająć wiele lat, żeby w pełni ją wykonać. Może również wykraczać poza fizyczne możliwości przeciętnego człowieka lub skończyć się kontuzją. Dlatego też metoda Body Control Pilates polega na podzieleniu tych właśnie ćwiczeń na mniejsze części, dzięki czemu można cieszyć się korzyściami płynącymi z pilatesa krok po kroku stopniowo budując umiejętności potrzebne do wykonania „Pełnej Maty”. W metodzie Body Control Pilates znajdują się nowe ćwiczenia oparte na zasadach Josepha Pilatesa, które uczą tych umiejętności, dają siłe i elastyczność potrzebną do wykonania bardziej złożonych ruchów a tym samym przygotować do pracy na bardziej zaawansowanym poziomie. 

 

                     Grupy max 12 osobowe

Aby bezpiecznie i efektywnie nauczać poprawnego wykonywania ćwiczeń, grupy mogą liczyć maksymalnie 12 osób, tak aby każdemu poświęcić uwagę i móc skorygować każdego uczestnika.

 

           Najwyższe międzynarodowe standardy nauczania 

Body Control Pilates ® został założony w Londynie w 1995r i od tej pory znajduje się w światowej czołówce rozwoju Pilatesa wyznaczając najwyższe międzynarodowe standardy nauczania tej metody.  

Unikalne podejście do nauczania Pilatesa oparte jest na najnowszych badaniach naukowych o ruchu człowieka, które posiada każdy nauczyciel Body Control Pilates® z 1300 wszystkich  nauczycieli, które szkoła zrzesza w ponad 40 krajach na całym świecie.

 

                 Doceniony i uznany przez świat medyczny

Dekady innowacyjności i przewodnictwa Body Control Pilates® zaowocowały faktem, iż została doceniona i uznana przez świat medyczny – National Health Service oraz lekarzy zgodnie z wytycznymi NICE (National Institute for Health and Clinical Excellence) za właściwą aktywność fizyczną, która odgrywa znaczącą rolę w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób

Body Control Pilates® oferuje, między innymi, program pomocy kobietom w rekonwalescencji raka piersi oraz program zapobiegania i leczenia bólów dolnego odcinka kręgosłupa (‘Level 4 Low Back Pain’). 

Metoda Body Control Pilates pozwala na pracę z osobami ze schorzeniami kregosłupa, po urazach, operacji, potrzebujące rehabilitacji ale również stawiająca wysokie wymagania sportowcom jako element treningu – Body Control Pilates trenuje również zawodowców, międzynarodowe drużyny, medalistów olimpijskich, piłkarzy Premier League. 

 

                     Standardy zatwierdzone przez EHFA (UE) 

Metoda Body Control Pilates® to symbol doskonałości w Pilatesie. Jako pierwsza szkoła Pilatesa wprowadziła w UK państwowe standardy nauczania tej metody, jednocześnie tworząc najbardziej profesjonalną, europejską organizację Stowarzyszenie Body Control Pilates (‘Body Conrol Pilates Association’).  

Standardy nauczania Body Control Pilates zostały oficjalnie zatwierdzone w kwietniu 2013r. przez EHFA (‘Europen Health and Fitness Associaion’) z siedzibą w Brukselii i w ciągu najbliższych lat będą wprowadzane we wszystkich krajach Uniii Europejskiej. 

 

Wszyscy certyfikowani nauczyciele Pilatesa są wpisani do Register of Excercise Professionals, uzyskując automatycznie państowe uprawnienia w Wielkiej Brytanii a ich wykształcenie jest uznawane przez EHFA.

 

Więcej o światowej szkole i metodzie Body Control Pilates® na www.bodycontrolpilates.com 

 

Tekst i zdjęcia: bodycontrolpilates.com 

Copyright © ProSSto. All rights reserved 2014

Prossto Pilates i Zdrowie  -   ul. Kasprowicza 54, 01-871 Warszawa, stacja METRO Stare Bielany   -  info.prossto@gmail.com   -   tel. 602 311 445

Copyright © ProSSto. All rights reserved 2014

Prossto Pilates i Zdrowie  -   ul. Kasprowicza 54, 01-871 Warszawa, stacja METRO Stare Bielany   -  info.prossto@gmail.com   -   tel. 602 311 445