Jak pracujemy z dziećmi?

W ProSSto Kids&Teens pracujemy z dziećmi od 7 go roku życia, kiedy to dziecko rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą, to właśnie jest ten kluczowy moment, kiedy pilates powinien stać się częścią aktywnego planu. 

 

ProSSto Kids&Teens to 3 zróżnicowane poziomy w zależności od wieku i potrzeb. 

7-9 lat to PILATES FUN 

9-11 lat to PILATES ACTIVE 

12-16 lat to PILATES WORKOUT 

 

PILATES FUN  

to zajęcia dla dzieci szkolnych w wieku 7-9 lat, gdzie motywem przewodnim są wspólne gry i zabawy. Tutaj ćwiczenia pilatesowe wprowadzamy Poprzez ciekawą interaktywną zabawę, ćwiczymy indywidualnie i w parach, jak również przy użyciu sprzętu, dynamicznie zmieniając tempo i wprowadzając różnorodne ćwiczenia. Dużą wagę przywiązujemy do rozwijanie umiejętności społecznych i interpersonalnych. 

 

 

PILATES ACTIVE  

to już wejście w prawdziwy świat pilatesu. Dzieci w tym wieku 9-11 lat są już gotowe do swojej pierwszej prawdziwej maty. Zaczynamy się skupiać na ćwiczeniach, poprawnością ich wykonania, rozwijamy umiejętności koordynacyjne i równoważne, pracujemy nad wzmocnieniem i uelastycznieniem, poznajemy własne ciało i możliwości, przełamujemy bariery. A wszystko dzieje się przy ulubionej muzyce, gdzie dynamiczne tempo i różnorodność ćwiczeń eliminuje nudę.

 

 

PILATES WORKOUT 

to już pierwszy „mały wycisk” dla młodych ludzi w wieku 12-16 lat. To grupa najtrudniejsza i najbardziej wymagająca, mająca swoje zdanie, własne przekonania i oczekująca czegoś z prawdziwego zdarzenia. Dlatego też tutaj pod bezpiecznym okiem instruktora nie boimy się wejścia w najtrudniejsze pozycje przy dynamicznym tempie aby w pełni móc poruszyć ciało i umysł, tym samym pokazać jak niezwykły i rozwijający pod każdym względem jest pilates.

Copyright © ProSSto. All rights reserved 2014

Prossto Pilates i Zdrowie  -   ul. Kasprowicza 54, 01-871 Warszawa, stacja METRO Stare Bielany   -  info.prossto@gmail.com   -   tel. 602 311 445