Jak powstał nasz projekt "Pilates dla dzieci" 

O cudownej mocy pilatesu dorośli już się przekonali, niektórzy wciąż się przekonują… o dzieciach bardzo mało się jednak mówi… ciekawe dlaczego? 

Joseph Pilates mawiał „mój system rozwija ciało i umysł równocześnie… poczynając od wczesnego dzieciństwa stopniowo poprzez lata szkolne, studia aż do samej dojrzałości…” 

 

Ruch i potrzeba ruchu zawsze była nieodłączną częścią naszego życia, naszego rozwoju, nas samych. Tak właśnie było przez wiele tysięcy lat… kiedy podstawowa potrzeba przetrwania warunkowana była umiejętnościami takimi jak polowanie, zdobywanie czy walka. Niestety, wraz z postępem technologii i rozwojem „nowoczesnego społeczeństwa” te podstawowe potrzeby zostały w pełni zaspokojone, a tym samym nasza potrzeba ruchu została dramatycznie zredukowana… Ewolucyjnie zmierzamy do ciągłego siedzenia podczas gdy kiedyś byliśmy w ciągłym ruchu… „rozwój cywilizacji przyczynił się do fizycznego osłabienia człowieka i utracenia przez niego psychologicznej odporności na choroby” 

 

Niestety wszyscy widzimy to już u naszych dzieci…

My same jesteśmy mamami. Monika jest mamą 7 letniego Aleksa, a Agata mamą 7 letniej Niny. W niesamowity i zarazem cudowny sposób możemy zaobserwować różnice typowe dla chłopca i dziewczynki, różnice w zainteresowaniach, w temperamencie, w podejściu do wielu rzeczy, w psychice, w emocjach, jak również w aktywności fizycznej. Dzięki temu wiemy, że dzieci to najwspanialsze indywidualności, że każde jest inne, że tu nie ma schematów, ale też wiemy JEDNĄ i PODSTAWOWĄ RZECZ, że dziecko POTRZEBUJE RUCHU. Ruch to podstawa naszej egzystencji! 

 

 

„Ruch jest życiem - życie jest ruchem”

 

 

Dlatego też powstało ProSSto Kids&Teens. 

ProSSto Kids&Teens to SPECJALNY i UNIKATOWY program PILATES dla młodego człowieka, który powstał w odpowiedzi na zaobserwowane potrzeby otaczającego nas świata i rzeczywistości. ProSSto Kids&Teens to JEDYNY program PILATES dla dzieci i nastolatków stworzony SPECJALNIE dla nich i dopasowany do ich indywidualnych potrzeb, zróżnicowany pod względem grup wiekowych.  

Copyright © ProSSto. All rights reserved 2014

Prossto Pilates i Zdrowie  -   ul. Kasprowicza 54, 01-871 Warszawa, stacja METRO Stare Bielany   -  info.prossto@gmail.com   -   tel. 602 311 445